Eczane işlemlerinde değişiklik yok..

eczane-islemlerinde-degisiklik-yok

AHBYS'lerin e-reçete işlemlerinin pilot uygulamasında eczanelerin işlemlerinde değişiklik yok.


09 Ocak 2019 12:39

Türk Eczacıları Birliği (TEB), aile hekimlerinin Aile Hekimliği Bilgi Yönetim Sistemi'ne (AHBYS) entegrasyonu çalışmalarına bağlı olarak, pilot bölge kapsamında Renkli Reçete Sistemi'ne (RRS) eczanelerin yapmış oldukları işlemlerde şu an için herhangi bir değişiklik olmadığını duyurdu.

TEB'in açıklaması şöyle:

AHBYS'lerin E-reçete İşlemlerinin Pilot Uygulaması Hakkında

Bilindiği üzere Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 15.05.2018 tarihinde yayımlanan 2018/2 sayılı Genelge ile ilan edilen e-reçeteye geçiş işlemlerine pilot uygulamaya 26 Eylül 2018 Çarşamba günü itibariyle İzmir'de başlanmış, ilerleyen süreçte pilot uygulamaya dahil edilen iller, TİTCK Başkanlığının 07.12.2018, 12.12.2018, 26.12.2018, 02.01.2019 tarihli duyuruları ile ilan edilmiş ve Birliğimiz tarafından da duyurulmuştur.

Konu hakkında, TİTCK Başkanlığı tarafından Birliğimize gönderilen 07.01.2019 tarih ve E.2710 sayılı yazı ile, Aile hekimleri tarafından yazılmış olan reçetelerin eczaneler tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu Medula Provizyon Sistemi'ne kaydedilmekte olduğu; pilot bölge kapsamında Renkli Reçete Sistemi'ne (RRS) eczanelerin yapmış oldukları işlemlerde şu an için herhangi bir değişiklik olmadığı bildirilmektedir.

TİTCK'nın açıklaması şöyle:

Bilindiği üzere Aile Hekimliği Bilgi Yönetim Sistemlerinin (AHBYS) Renkli Reçete sistemi pilot uygulaması 26.09.2018’den bu yana devam etmektedir. Pilot uygulama kapsamındaki illerde görev yapan eczanelerin, Renkli Reçete Sistemi (RRS) üzerinde yapmakta oldukları işlemlerde herhangi bir değişiklik bulunmamakta olup matbu reçetelerin karşılanmasına devam edilmesi gerekmektedir.

TİTCK’nın yazısı için tıklayınız.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz