İki özel hastane battı, ucu eczanelere dokundu..

iki-ozel-hastane-batti-ucu-eczanelere-dokundu

Hastanelerin kapanması çevresindeki eczane ve medikal dükkanlarını da etkiledi.


06 Aralık 2018 15:32

İkitelli ve Sancaktepe'de bulunan iki özel hastane sessiz sedasız kapandı. Borçları nedeniyle kapandığı öğrenilen hastanelerin çalışanları mağdur olduklarını belirterek hukuki yollara başvurdu. Hastanelerin tabelaları duruyor ancak içleri boş.

Diğer yandan hastanelerin kapanmasından çevrelerindeki eczaneler de etkilendi. Yatırımlarını hastanenin varlığına göre yönlendiren çevredeki eczaneler, ekonomik dengelerinin düzelmesi için yeni bir hastanenin açılmasını bekliyorlar.  

Hastanedeki cihazlara el kondu

Sancaktepe Sarıgazi'de bulunan özel bir hastane iddiaya göre çalışanlarının uzun süre maaşlarını ödemedi. Alacaklarını alamayan hastane personelinin birçoğu hukuki yollara başvurdu. Alacaklı firmalar da haciz yoluna başvurdu. Hastanede bulunan tıbbı cihazlara icra yoluyla el konuldu.

Çevrede bulunan medikal, optik ve eczaneler ise olumsuz etkilendi. Bir medikal işletmecisi,  “Biz burada yatırımlarımızı hastanenin varoluş şekline göre yaptığımız için biz de bu durumdan fazlasıyla etkilendik. Yeni bir hastanenin gelmesini temenni ediyoruz" dedi.

Hastanenin çevresinde bulunan bir eczane sahibi ise, “Doktorlar da aynı sıkıntıyı yaşadılar onlar da ayrılmak zorunda kaldılar. Bu hastanenin kaderi bu şekilde herhalde terk edildi. İçerde tıbbi cihaz diye bir şey kalmadı. Hepsi hacizlik olduğu için her gün tüm cihazlar adliye çalışanlarıyla birlikte toplatıldı" diye konuştu.

19 yıllık hastaneydi

Diğer yandan İkitelli'deki 19 yıldır faaliyet gösteren bir özel hastane de  kapısına  kilit vurdu.

Çalışanların verdiği bilgilere göre hastanedeki sıkıntılar 6 ay önce doktorların maaşlarının ödenmemesiyle başladı.  Maddi sıkıntı zaman içinde daha da büyüdü. 3 ay önce çalışanlar da maaşlarını alamamaya başladı. Ve hastane hizmete kapandı. Yatan hastalar ile yoğun bakım ünitesinde bulunan hastalar 1-2 gün içerisinde diğer hastanelere nakledildi.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz