Retinoidler ile ilgili bilgilendirme yazısı..

retinoidler-ile-ilgili-bilgilendirme-yazisi

Retinoid kullanımında Teratojenisite ve Nöropsikiyatrik hastalık riski konulu bilgilendirme yazısı.


02 Ekim 2019 12:11

Türk Eczacıları Birliği (TEB), Eczacı Odalarına, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından ulaştırılan "Retinoidler (Asitretin, Adapalen, Alitretinoin, Beksaroten*, İzotretinoin, Tretinoin*, Tazoroten): Teratojenisite ve Nöropsikiyatrik Hastalık Riski" başlıklı bilgilendirme mektubunu gönderdi.

TEB'in açıklaması şöyle

RETINOIDLER ILE İLGILI HAZIRLANAN DOKTOR BILGILENDIRME MEKTUBU HAKKINDA

Birliğimize T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından gönderilen 25.09.2019 tarih ve E.148618 sayılı yazı ile,

Sağlık mesleği mensuplarının ilaç güvenliği ile ilgili konularda meydana gelen gelişmelerden ivedilikle haberdar olmaları amacıyla mektup dağıtılması uygulamasının Kurum tarafından yürütüldüğü bildirilerek,

"Retinoidler (asitretin, adapalen, alitretionin, beksaroten, izotretinoin, tretinoin)" içeren ilaçların, teratojenite ve nöropsikiyatrik hastalık riskleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan ve Kurumca onaylanan doktor bilgilendirme mektubunun Birliğimiz tarafından duyurulması istenmektedir.

İlgili Kurum yazısı ve doktor bilgilendirme mektubu yazımız ekinde yer almakta olup bilgilerinizi ve konu hakkında üyelerinizin bilgilendirilmesini saygılarımla rica ederim.

Ecz.Arman Üney / Genel Sekreter

TİTCK’nın 25.09.2019 tarih ve E.148618 sayılı yazısı için tıklayınız.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz