Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar nasıl kullanılacak?

yeni-nesil-odeme-kaydedici-cihazlar-nasil-kullanilacak

Ankara Eczacı Odası, Gelir İdaresi Başkanlığından toplantı talebinde bulundu.


24 Ocak 2019 15:13

Ankara Eczacı Odası, (AEO) Ankara Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan'a yaptığı ziyarette eczacıların yeni nesil ödeme kaydedici cihazların entegrasyonu için yetkili servis ile görüşmeden önce Gelirler İdaresi Başkanlığı (GİB) ile bağlantı kurması gerektiği bilgisini aldı.

Bunun üzerine yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar ile satış ve iadeler konusunda yaşanması muhtemel problemlerin önüne geçmek amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığından konunun detaylarını görüşmek üzere bir toplantı talebinde bulunuldu.

Ankara Eczacı Odası'nın duyurusu şöyle:

Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Nasıl Kullanılacak?

Ankara Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman Güneş, Sayman Ecz. M. Tansu Gülsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Ecz. Pınar Lokumcu ve Ecz. A. İrem Murseloğlu Özkan 22 Ocak tarihinde, Ankara Vergi Dairesi Başkanı İlhan Karayılan'ı makamında ziyaret etti.

Ödeme kaydedici cihazlar ile ilgili detayların görüşüldüğü toplantıda, eczacıların yeni nesil ödeme kaydedici cihazların entegrasyonu için yetkili servis ile görüşmeden önce Gelirler İdaresi Başkanlığı ile bağlantı kurması gerektiği bilgisi alındı.

Yeni nesil ödeme kaydedici cihazlar ile satış ve iadeler konusunda yaşanması muhtemel problemlerin önüne geçmek için Gelir İdaresi Başkanlığından konunun detaylarını görüşmek üzere bir toplantı talebinde bulunuldu.

Konu ile ilgili yetkili kişiler ile yapılacak toplantı sonrası siz değerli eczacılarımız bilgilendirilecektir.

Kaynak için tıklayınız


Facebookta paylaş Twitterda paylaş


Bu haberleri de okumak isteyebilirsiniz :

Okuyucu yorumları
Bu habere henüz yorum girilmemiştir.
Yorum yaz