Güzide Zehra Dişli Yazar
Ecz. Güzide Zehra Dişli Yazar
Eczane teknikeri ve teknisyeni konusunda bilinmeyenler..

Eczane çalışanlarının yasal durumu konusunda son yıllarda önemli yenilikler yapıldı. Fakültelerde yeni eğitim alanları açıldı. İlaca el sürecek eczane personelinin eğitimleri düzenlendi. UZEM projesi hayata geçirildi. Eczane teknikeri ve eczane teknisyeni tanımları ortaya çıktı ve ayrı ayrı SGK meslek kodları ayrıldı.

Bu yazıda; eczane teknikeri ve eczane teknisyeni ile ilgili sıkça karşılaştığım şu soruların cevaplarını bulabilirsiniz:

Eczane teknikeri kimdir?

Ülkemizde kaç eczane teknikeri vardır?  

Bir eczane teknikerinin görev tanımını hangi yönetmelik düzenlemiştir? 

Bir eczane teknikerinin görevleri nelerdir? 

Eczane teknisyeni kimdir? 

Bir eczane teknisyeninin görevleri nelerdir?

Ülkemizde kaç eczane teknisyeni vardır?  

Aradaki yaklaşık 20.000 eczane çalışanının durumu nedir?

İşveren eczacıyı bekleyen tehlike nedir?

Eczane teknikeri ve teknisyeni konusunda bilinmeyenler yazısı için tıklayınız 

 

Yazarın biyografi özeti:

Eczane Yönetim Danışmanı olan Güzide Zehra Dişli Yazar'ın biyografi özeti şöyle:

1990 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Çağdaş Yönetim Teknikleri, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Yeditepe Üniversitesi Fitoterapi master programlarını tamamladı.  Junior Chamber International (JCI) bünyesinde uluslararası eğitim yazarı ünvanını elde etti.

2005 yılında JCI Türkiye Ulusal Yönetiminde Bireysel Gelişimden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Bugüne kadar 3.000’den fazla kişiye çeşitli seminerler verdi.

Yönetim Danışmanları Derneği üyesi ve CMC- Uluslararası Yönetim Danışmanı sertifikalıdır. Ayrıca Dünya Bankası Girişimci Geliştirme Eğitmeni ve Avrupa Birliği Kadın Girişimci Geliştirme Eğitmeni Sertifikaları sahibidir.

İstanbul Eczacı Odası Meslek İçi Eğitim Komitesi üyesi olan Yazar evlidir ve bir oğlu vardır. İleri düzeyde İngilizce biliyor.